Ostatní činnost

Návštěva u družebního SDH Vigantice

V loňském roce měl náš družební sbor hasičů ve Viganticích 120 let od svého založení. Bohužel situace s Covidem zhatila mnoho plánů a tak i řádné oslavy tohoto výročí mohli naši kolegové uspořádat až letos v sobotu 4.září. Rádi jsme přijali jejich pozvání a tak se náš Renault CAS24 s posádkou 1+5 pěkně projel. Na oslavách jsme vystavili naši cisternu mezi ostatní vozy, např. rok starou hasičskou Tatru Terra, speciálního kynologického vozidla Celní správy ČR, zásahové vozy policie a záchranné služby nebo sportovních speciálů Tatra Dakar a Subaru WRC. Na akci přišlo nebývalé množství lidí, z toho přes 180 dětí, pro které místní připravili zábavnou hasičskou soutěž všestrannosti samozřejmě s kvalitní odměnou za absolvování. Pekly se klobásy, grilovalo maso, pojídal guláš a další poživatiny a točilo se pivo či nealko. A jak je na Valašsku zvykem, přátelé si připíjeli slivovicí. Nám byl přidělen čestný úkol, abychom celou oficiální část oslav zakončili dynamickou ukázkou likvidace požáru dřevěné chatky. Naše jednotka svůj úkol zdárně splnila a sklidila ovace a potlesk přítomných. Při neformálním posezení pak čas rychle utíkal a tak jsme ve 20.hodin vyrazili domů. Akce se všem hrozně líbila a k jejímu zdárnému průběhu jsme i my ze Záblatí přispěli svým dílem. Ve fotogalerii jsou fotky z této akce a v odkazu „videa“ pak průběh dynamické ukázky.

Mikuláš 2019


Dětský den 2019

I hasiči v Záblatí ví, že 1.června mají svůj svátek děti. A tak v pátek dopoledne 31.května uspořádali „Dětský den s hasiči“ pro děti ze školek a škol v této městské části.

Víc než stovka dětí ze tří mateřských a jedné základní školy se sešly kolem deváté hodiny v areálu Sokola v Záblatí. Za statečný výkon při pěším pochodu na hřiště dostaly od hasičů tatranku a pitíčko a zhlédly zajímavý program, který jim místní dobrovolní hasiči přichystali.

Družstvo „Mladých hasičů“ předvedlo svůj zásah při fingované dětské dopravní nehodě. Pak si děti s nevšedním zájmem prohlédly a doslova prolezly přistavenou hasičskou techniku. Sedět za volantem mnohatunové cisterny, to je něco!

Všichni školáci i předškoláci pak museli zdolat překážkovou dráhu, na které běžně soutěží jejich kamarádi – mladí hasiči. Za absolvování této dráhy každý účastník dostal malou sladkou pozornost.

A pak přišlo nejvíc očekávané představení – ukázka požáru automobilu včetně činnosti výjezdové jednotky při jeho lokalizaci a uhašení. Ani dospělý doprovod dětí netušil, jak rychle se velmi silně rozhoří obyčejné osobní auto. Hasiči byli za svůj profesionální zákrok při tomto požáru odměněni potleskem všech přítomných.

No a na závěr ještě hromadné foto, poslední pohlazení hasičských aut a hajdy zpět do školky či školy na oběd. Všichni se shodli, že akce se i díky pěknému počasí vydařila.